cheap christian louboutin , christian louboutin sale, cheap ralph lauren, ralph lauren sale, Cheap Michael Kors, Michael Kors Australia, christian louboutin ouetlet uk Miłków – pałac | SlaskieZamki.pl - Pałace, dwory i zamki Dolnego Śląska

Miłków – pałac

Posted in Pałac, Powiat jeleniogórski  by robertsulik on Wrzesień 9th, 2008

Miłków (niem. Arnsdorf)

Miłków jest starą wsią, o której pierwsze wzmianki pochodzą z 1305 r. przy okazji opisu dóbr biskupstwa wrocławskiego. Powstał jako osada lokowana na surowym korzeniu, a jego zasadźcą był prawdopodobnie niejaki Arnold, od którego wziął nazwę. W 1355 r. wieś wymieniano jako jedną z ważniejszych w okręgu sądowym Jeleniej Góry. Miał tu podobno istnieć zamek, zniszczony przez husytów. Prawdopodobnie w jego miejscu powstał później dwór i pałac.
W 1394 r. Nickel von Niebelschütz zapisał 5 marek rocznego czynszu z Miłkowa klasztorowi w Lubomierzu, przyjmuje się więc, że był wówczas właścicielem wsi. W 1656 r. Miłków zakupił hr. von Zierotin, który w 1677 r. wzniósł nowy dwór. Potem wieś stanowiła własność hr. von Toppoltzana. W 1768 r. przebudowano dwór na okazały pałac. W 1784 r. właścicielką dóbr miłkowskich była owdowiała hr. von Londron. W 1796 r. Miłków nabył hr. Bernhard von Matuschka. W rękach rodziny von Matuschka – Toppoltzan pałac znajdował się do 1945 r.

LOKALIZACJA
50°48’36.4″N 15°45’39.6″E

wczoraj…

obecnie

Comments are closed.